Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy Jarosław Kuna na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 28-04-2025r. o godz.11:00 w budynku Sądu Rejonowego w Bydgoszczy mającego siedzibę przy ul. Toruńska 64a w sali nr 13, odbędzie się pierwsza licytacja 1/8 niewydzielonej części nieruchomości położonej: 85-667 Bydgoszcz, ul. Jana Karola Chodkiewicza 50A/3, Bydgoszcz, dla której Sąd Rejonowy X Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW [NKW BY1B/00091688/7] wraz z ułamkowym udziałem w gruncie 642/15820, księga wieczysta Kw Nr BY1B/00089764/7 prowadzona przez X Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Bydgoszczy należącej do dłużnika: PIOTRA GODZIĄTKOWSKIEGO.
W budynku na pierwszym piętrze (druga kondygnacja nadziemna), znajduje się lokal mieszkalny Nr 3, będący lokalem samodzielnym w myśl ustawy „Prawo budowlane”. Dane liczbowe: powierzchnia lokalu Nr 3 – 54,30 m2 (wg. inwentaryzacji własnej) oraz 55,00 m2 (wg. zapisów księgi wieczystej Kw Nr BY1B/00091688/7). Do lokalu mieszkalnego przynależy pomieszczenie piwniczne o powierzchni 9,20 m2. Lokal mieszkalny składa się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki z WC i przedpokoju.
Suma oszacowania wynosi 42 100,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 31 575,00zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 4 210,00zł. Rękojmię należy wpłacić do 25.04.2025 r. na konto komornika: PKO BP SA Bydgoszcz 90 10201462 0000 7402 0022 4253.
Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W dniu 10 kwietnia 2025 r. wolno oglądać nieruchomość od godz.10:00 do godz.10:15 oraz przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Nieruchomość/Ruchomości można oglądać w dzień licytacji w miejscu i czasie oznaczonym wyżej. Suma wywołania wynosi 75% sumy oszacowania.
Przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania. Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych. Rękojmię złożoną przez licytanta, któremu udzielono przybicia, zatrzymuje się; pozostałym licytantom rękojmię zwraca się niezwłocznie. Jeżeli nabywca nie wykonał w terminie warunków licytacji co do zapłaty ceny, traci rękojmię, a skutki przybicia wygasają. Z utraconej rękojmi pokrywa się koszty egzekucji związanej ze sprzedażą, a reszta wchodzi w skład sumy uzyskanej w egzekucji albo jeżeli egzekucja została umorzona jest przelewana na dochód Skarbu Państwa (art. 867¹ k.p.c.). W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo, osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym oraz licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji. Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym, chyba że chodzi o pełnomocnictwo udzielone adwokatowi lub radcy prawnemu (art. 867² k.p.c.)
UWAGA:
Licytacja może się nie odbyć bez podania przyczyny.
Jeżeli drzwi będą zamknięte, będą otwierane na koszt i odpowiedzialność dłużnika.